Okolí Dolního Lánova – Co rozhodně stojí za vaši návštěvu?

Dolní Lánov je malebnou obcí ležící v Krkonošském podhůří, která se nachází poblíž celé řady atraktivních turistických cílů, jež toho mají hodně co nabídnout. A to jak sportovcům, zamilovaným párům, tak i rodinám s dětmi – zkrátka v okolí Dolního Lánova se nudit opravdu nebudete, ať už je záměr vaší cesty jakýkoliv. Jaká hlavní turistická lákadla v okolí Dolního Lánova můžeme doporučit i vám?

Krkonošské skiareály

Okolí Dolního Lánova je doslova zaslíbené lyžařům, v krátké dojezdové vzdálenosti naleznete hned několik zajímavých krkonošských skiareálů. Jmenovitě všechny příznivce lyžování rádi přivítají v následujících skiareálech:

Skiareál Ski Family (Dolní Dvůr)

K nejbližší sjezdovce se z Dolního Lánova dostanete za pár minut, leží totiž pouhých 6 kilometrů od této obce. Jak již název tohoto lyžařského areálu napovídá, tak se jedná o skiareál vhodný pro rodiny s dětmi. Tomu je uzpůsobena i struktura sjezdovek – prim zde hrají mírné modré sjezdovky a mezi nabízenými službami nechybí ani lyžařská škola. Avšak na své si přijdou i zkušenější lyžaři, pro něž je tu přichystána 300 metrů dlouhá červená sjezdovka Za potokem.

Skiareál Mladé Buky

Pro milovníky sjezdového lyžování je tu přichystáno 6 vleků, 2 sedačkové lanovky, 8 tras různých obtížností a snowpark. Na běžkaře tu zas čeká více než 5 kilometrů každodenně upravovaných běžeckých stop. Navíc v okolí Mladých Buků to nežije pouze v zimě, v létě se sem dá vyrazit třeba za cyklistikou nebo na nejdelší bobovou dráhu v Krkonoších.

Skiareál Špindlerův Mlýn

Špindl je synonymem pro kvalitní lyžovačku, každý rok se sem za účelem projížďky na čerstvě napadaném prašanu sjíždějí lidé ze všech koutů Evropy. Toto nejznámější lyžařské středisko v ČR toho může nabídnout opravdu více než dost – od 27 kilometrů upravených sjezdovek všech obtížností přes kvalitní snowparky až po možnost pronajmutí si veškerého vybavení. Špindlerův Mlýn je znám i díky celé řadě dobrých restaurací a obchodů.

Janské Lázně

V Janských Lázních nacházejících se 16 kilometrů od Dolního Lánova čeká na návštěvníky hned několik lákadel. Při letních túrách se rozhodně vyplatí zavítat na v roce 2017 otevřenou krkonošskou Stezku korunami stromů. Ta je kilometr a půl dlouhá a zavede vás až do výšky 45 metrů nad zemí, kde na vás čeká nezapomenutelný pohled na zalesněné okolí.

Do Janských Lázní můžete vyrazit i za odpočinkem ve vodě – sídlí zde aquacentrum, které je napuštěno teplými minerálními prameny. Vyrazit můžete i do tamních lázní, jež se řadí mezi ty nejlepší u nás. V zimě vás zas s otevřenou náručí přivítá SkiResort Černá Hora.

ZOO Dvůr Králové nad Labem

Od Dolního Lánova stačí ujet pouze něco přes 20 kilometrů a otevře se vám možnost navštívit jednu z nejpopulárnějších zoologických zahrad v ČR. Královedvorská zahrada je proslulá zejména díky svému Safari parku, jenž byl nedávno prohlášen za kulturní památku, a který si dokonce můžete projet i ve svém vlastním voze.

Zatoužíte-li tedy po tom vidět opravdu zblízka zebry, lvi či pštrosy, tak tato ZOO rozhodně stojí za návštěvu. Celkem tu žije více než 2,5 tisíce zvířat. O tom, že se jedná o ideální výlet pro rodiny s dětmi asi netřeba sáhodlouze polemizovat.

Krkonošské muzeum (Vrchlabí)

V okolí Dolního Lánova se můžete vypravit i za kulturou a vzděláním. Nejdostupnějším lákadlem je Krkonošské muzeum, které se nachází v nejbližším větším městě – Vrchlabí, jež je vzdáleno něco málo přes 5 kilometrů. V tomto zajímavém muzeu jsou pro vás připraveny expozice mapující historii řemeslné a lnářské výroby v tomto regionu a dějiny Vrchlabí. Dále zde najdete i řadu výtvarných a architektonických skvostů.

Z Dolního Lánova je dobře dostupná i Galerie antického umění (Hostinné) a Muzeum Podzemí Krkonoš (Černý Důl).