Proč zavítat do Českého Krumlova?

Kouzelné historické město Český Krumlov je po Praze druhou nejoblíbenější turistickou destinací v České republice. Centrum města bylo zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO a toto označení si zaslouží; při procházce dokonale zachovalým labyrintem uliček s četnými renesančními domy a stavbami jako byste se vrátili v čase do 14. století. A nyní zjistíte, proč byste do Českého Krumlova měli zavítat i vy!

Zámecký areál

Starému městu vévodí mohutný komplex českokrumlovského hradu, největší ve východní Evropě, který nabízí fascinující pohled na život českých šlechtických vládců v průběhu staletí.  Za zmínku stojí také nádherné hradní barokní divadlo z roku 1682 s dodnes funkčním jevištním vybavením. Součástí návštěvy této památky zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO je areál skládající se ze 40 budov a paláců, pěti hradních nádvoří a nádherné hradní zahrady.

Muzeum voskových figurín

Muzeum voskových figurín v Českém Krumlově, které sídlí v kompletně zrekonstruovaném renesančním domě, je zábavným výletem zejména pro ty, kteří cestují s dětmi. Muzeum se může pochlubit mnoha zajímavými voskovými figurínami v kostýmech a situacích, které byly běžné ve středověké Evropě. K nejzajímavějším exponátům patří repliky kovářské dílny, alchymistické dílny, středověké krčmy a fascinující rekonstrukce královského dvora císaře Rudolfa II. K vidění jsou také voskové figuríny slavných osobností 20. a 21. století, včetně rockových a filmových hvězd a členů královské rodiny.

Minoritský krumlovský klášter

Stavba minoritského kláštera, jedné z nejstarších dochovaných staveb v Českém Krumlově, začala v polovině 14. století a pokračovala s přestávkami až do konce barokní éry. Klášter, který je stále v provozu, je nejlépe navštívit během některého z památných náboženských koncertů nebo recitálů. K zajímavým aktivitám zde patří například vstup do některé z fascinujících dílen zabývajících se tradičními řemesly, jako je sklářství, kovářství, obuvnictví a také krejčovství. Pokud vám to čas dovolí, určitě si prohlédněte také klášterní zahrady.

Muzeum tortury

Muzeum tortury v Českém Krumlově rozhodně není pro každého, ale nabízí fascinující pohled na kruté způsoby, jakými se v průběhu staletí zacházelo se zločinci a často i s nespravedlivě obviněnými. Toto muzeum s temnou atmosférou se nachází ve středověkých sklepeních staré radnice na hlavním náměstí a nabízí více než 100 hrůzných artefaktů a mučicích nástrojů, včetně mrazivé expozice ukazující detaily hrůzného upalování čarodějnic, které kdysi zachvátilo Evropu.

Vánoční trhy

A posledním tipem je asi ten nejaktuálnější. Užijte si vánoční atmosféru Českého Krumlova, která vás prostě pohltí – adventní a vánoční trhy, koncerty, andělský průvod městem, andělské kláštery. Advent a Vánoce v Českém Krumlově obohacené o staročeské vánoční trhy s punčem a vánočním cukrovím v každém vyvolají sváteční pocit. A nezapomeňte si koupit tradiční trdelník, který k těmto trhům neodmyslitelně patří.

Český Krumlov si získal srdce mnoho lidí, kteří se do tohoto města rádi vracejí. Navštivte historický Krumlov i vy a nechte na sebe působit jeho kouzelnou atmosféru.