Tip na turistickou trasu z Pece pod Sněžkou

Jste milovníci hor a turistiky, máte ubytování v Peci pod Sněžkou a přemýšlíte, kam vyrazit? Můžete se inspirovat mým celodenním výšlapem směrem na Sněžku, který bude dlouhý okolo 25 kilometrů (záleží, odkud přesně budete vycházet, já vycházela z Kolínské boudy, kde jsem byla ubytovaná) a zabral mi okolo 8 hodin, do kterých se počítá také čas na sváču, odpočinek a nějaké to focení na Instagram. Více se dozvíte v dnešním článku.

Výšlap směr Sněžka

Jak už bylo řečeno v úvodu, začínala jsem od Kolínské boudy, která je ještě pár kilometrů od centra Pece pod Sněžkou. Vydala jsem se po zelené trase směr Javorka, kde jsem přešla na trasu žlutou, po které jsem dorazila do Velké úpy a vydala se směrem na Růžohorky. K Růžohorkám začíná větší stoupání s vyšším převýšením, ne však nic dramatického. Chatu na Růžohorkách jsem využila k občerstvení a nabrání dechu, nabízejí nejen studené, ale také teplé nápoje a na výběr máte hned z několika chodů hlavních jídel za přijatelné ceny (a porce jsou opravdu vydatné). Po občerstvení jsem se vrátila na žlutou trasu směr Sněžka a stoupala do kopce, to už bylo stoupání náročnější, velkou část trasy jdete po schodových kamenech a to dá zabrat. Po výšlapu na Sněžku jsem se vydala směrem ke Žluté boudě, kde bylo plánované další občerstvení, ovšem lidí bylo více jak na Václavském náměstí a na toalety se čekala dlouhá fronta, proto jsem nečekala a vyrazila na cestu zpět do Pece po modré trase přes Obří důl.

Celou trasu jsem šla okolo 8 hodin, po příchodu na hotelový pokoj jsem cítila značnou únavu, ale stálo to za to, vydatná večeře doplnila energii a druhý den jsem mohla pokračovat v turistice.