Tip na výlet – Harrachov

Spousta lidí letos odvolává zahraniční dovolené a rozhodla se procestovat Čechy. Občas zapomínáme, jaká krásná místa se u nás v Čechách také nachází a zbytečně se ženeme x stovek kilometrů k našim sousedům či do vzdálenějších zemí.

Harrachov je jedním z měst, které rozhodně stojí za to navštívit. Nachází se v Krkonoších a užijete si pobyt nejen v zimě, kdy vám Harrachov nabízí nespočet sjezdovek a zimního vyžití, ale také právě v létě, kdy se jedná i místo jako stavěné pro turistiku.

Co v Harrachově navštívit? Kam se jít podívat? Kde se dobře najíst?

To vše se dozvíte v tomto článku.

Právě jsem se totiž vrátila z Harrachova, a protože jsem si prodloužený víkend užila, rozhodla jsem se poradit také vám, ostatním, co vše navštívit a jak si třeba naplánovat takový prodloužený víkend.

Co navštívit?

Pokud budete bydlet v Harrachově, či se jen pojedete do Harrachova podívat, rozhodně nezapomeňte navštívit Mumlavské vodopády.

Mumlavské vodopády nadchnou jak děti, tak dospělé. Podél stezky vede také naučná stezka, nedaleko je také občerstvení, kde můžete zahnat žízeň či hlad.

Výlet na vodopády je ideální, pokud přijedete do Harrachova až po poledni či nebudete mít tolik času. Celá trasa vám zabere pouze jednu či dvě hodinky, nejedná se o náročnou stezku a zvládne ji každý. S sebou můžete vzít také své domácí mazlíčky, které jistě potěší tekoucí voda a možnost se vykoupat.

Tip na celodenní túru

V případě, že jako já, budete v Harrachově ubytovaní a hledáte trasu, která vám zabere celý den, zvolte stezku na pramen Labe.

Na pramen Labe a zpět do Harrachova je to nějakých 25 kilometrů a tůra vám zabere půl dne či celý den, pokud zvolíte volnější tempo. Je dobré vyjít časně z rána, kdy slunce tolik ještě nepálí, protože polovinu trasy půjdete do kopce a stezka vede mezi stromy, kam ale dopadá slunce. Proto se také nezapomeňte namazat krémem a vybavit se také pláštěnkou, protože hory jsou zdárné.

Po cestě narazíte na stánky s občerstvením, ale zabalte si také svačinu a chlazené pití, protože cesta je dlouhá a náročnější.

Záchytné body, kterých se při trase z Harrachova držet:

  • Hornické muzeum
  • Krakonošova snídaně
  • Rozcestí U Čtyř pánů
  • Pramen Labe
  • Vosecká bouda
  • Rozcestí Ručičky
  • Autobusové nádraží Harrachov