Výlety po Krušných horách

Pomalu se blíží léto, počasí je teplé a slunečné, dny jsou dlouhé, ideální čas na výlet do přírody.

Krušné hory nabízejí spoustu možností výletů – zajímavých míst, přírodních památek, turistických či cyklistických stezek, ale také historické památky. Krušné hory se nacházejí na česko-německé hranici, na severozápadě České republiky. Jsou vyhledávány za účelem zimních, ale také letních sportů nebo za účelem dovolené v přírodě.

Jaká místa stojí za to navštívit?

Boží Dar

Boží dar nabízí cyklostezky, turistické i naučné stezky. Mezi jednu z nejzajímavějších naučných stezek patří Božídarské rašeliniště. Tato stezka je dlouhá přibližně 3 kilometry a je tvořena dřevěnými chodníky, podél stezky je k vidění spoustu vzácných rostlin a pokud budete mít štěstí, tak také vzácných zvířat. Na stezce je několik zastávek s naučnou tabulí, takže mimo kochání se krásami přírody, se dozvíte a naučíte novým informacím.

Na Božím Daru je více stezek a míst, které stojí za to navštívit. Stezky na sebe navazují, proto můžete vymyslet turistickou procházku dle svých časových i sportovních možností a každý si přijde na své.

Hasištejn

Zřícenina hradu Hasištejn je jedna z nejstarších kulturních památek v Krušných horách. Nachází se kousek od obce Místo. Je možnost parkování necelých 200 metrů od zříceniny, můžete se podívat ale také po okolí a procházku si prodloužit. Vstup je zpřístupněn veřejnosti a je zpoplatněn. Zříceninu tvoří také vysoká rozhledna, která zřícenině dodává správné, historické kouzlo.

Na strašidlech

„Na strašidlech“, neboli Skalní město Jindřišské skály je krásná, přírodní památka. Turistická stezka vede po zpevněné cestě bez velkého převýšení. Je vhodná tedy nejen pro turisty, ale také pro starší lidi či maminky s kočárky. Pokud se po stezce vydáte na Jindřišské skály, dostanete se na překrásný výhled na Krušné hory, a skalách je však strmý sráz, proto musíte být opatrní a ostražití, pokud se na cestu vydáte se svými ratolestmi.

Komáří vížka

Komáří vížka je název hotelu na hoře Komáří hůrka. Na Komáří hůrku vede zpevněná, turistická trasa až na sedmihůrskou vyhlídku, která nabízí krásný výhled do okolní krajiny.