Za krásami Krkonoš

Krkonoše patří mezi nejnavštěvovanější hory v České republice. Nabízejí nejen spoustu turistických tras, ale také spousty historických památek a přírodních unikátů. V Krkonoších se nachází Krkonošský národní park (KRNAP), který skrývá spousty přírodních krás. V Krkonoších najdeme hned několik zajímavých středisek – obcí, které stojí za to navštívit, v dnešním článku se podíváme na dvoudenní výlet, který je inspirovaný mým vlastním programem a víkendem, který jsem v Krkonoších podnikla. Podíváme se společně do Harrachova, ale také do Špindlerova mlýna a poradím Vám také tipy na restaurace, které stojí za to navštívit.

Harrachov a Mumlavské vodopády

První den strávíme v Harrachově, které jsou známé především Mumlavou (řeka), respektive Mumlavskými vodopády. Auto necháme u lanovky, ke které patří také parkoviště, které je mimo sezónu zdarma. Vydáme se směrem k Mumlavským vodopádům, po cestě mineme obchod se sportovním oblečení David – Sport David, který navštívíme pro zpestření výletu, věřte mi, stojí to za to, tento obchod nabízí kvalitní sportovní oblečení (ceny odpovídají kvalitě), které jinde nenajdete. Ale už konec kochání se a nakupování, jsme na turistické trase, takže vstříc přírodě, procházka k Mumlavě a zpět zabere necelé dvě hodiny (počítám i s focením a natáčením boomerangů na Instagram). A jakou restauraci navštívit? Doporučuji restauraci poblíž centra u Slunce nebo restauraci opodál u Studny, skvělé jídlo, příjemný personál.

Špindlerův mlýn a výšlap na Luční boudu

Druhý den strávíme ve Špindlerově mlýně, kdy se vydáme na delší turistickou trasu s cílem Luční boudy. Trasu vezmeme přes Kozí hřbety až na Luční boudu, kde se můžeme občerstvit v nově upraveném bufetu – nabízí se tradiční borůvkové koláče, klasika v podobě klobásy nebo polévka denní nabídky. Po posilnění se vydáme dál směrem na Výrovku a po červené trase zpět do Špindlerova mlýna, kde zakončíme turistický výšlap ve skvělé restauraci Central na náměstí (hned naproti bílému mostu). Jedná se o pizzerii, která ovšem nenabízí pouze pizzu a těstoviny, ale mnoho dalších jídel.